Kuigi COVID-19 on toonud nakkushaigused väga tugevalt inimeste teadvusesse ja pakub meile pidevalt kõneainet, on nakkushaiguste maailm palju kirevam.
- Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsionist Kerstin Kase. Foto: Terje Lepp
Nakkushaigus on inimese haigus, mida põhjustavad nakatunud inimeselt, loomalt või linnult tervele vastuvõtlikule inimesele üle kanduvad haigustekitajad. Haigustekitajateks on viirused, bakterid, seened või parasiidid, selgitab Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsionist Kerstin Kase.
Seotud lood
Ligi 70 gastroenteroloogi ja infektsionisti pidasid Viljandis viljaka seminari, kus võtsid vastu kroonilise C-hepatiidi ravijuhise kaasajastatud versiooni ja arutasid kroonilise B-hepatiidi ravijuhist, arutasid haigusjuhtusid ning puhkasid.
Haigestumuse intensiivsus tõusis üle-eestiliselt ECDC riskimaatriksi alusel keskmiseks. Haigestumine on hakanud taas kasvama, juuli lõpus võib näha üle 100 nakatunuga päevi.
Täna (2. juulil) eetris oleva Terviseuudiste raadiosaate teema on vaktsineerimine. Kahjuks pole veel koroonaviiruse vaktsiini, see-eest on aga paljud muud nakkushaigused ennetavad. Stuudios on külaliseks terviseameti peaspetsialist Hanna Sepp.
E-HIVi nõukogu tegi sotsiaalministeeriumile ettepaneku muuta praegune andmekogu riiklikuks registriks, kuhu tuleks edastada andmeid kõigi HI-viirusekandjate kohta, kirjutas Postimees Tervis.
Dr Väino Tuppitsa mälestusfondi neljas laureaat, 20 aastat Ida-Tallinna Keskhaiglas töötanud infektsioonikontrolli arst Aino Rõõm ütleb, et on õigel kohal, sest on hingelt infektsionist.