Tulevikus võib koduse kiirtestiga saadud COVIDi positiivne tulemus jõuda Eestis riiklikusse koroonastatistikasse vaatamata sellele, et laboratoorset kinnitust nakatumisele ei ole.
Koroona kiirtestidega saadud tulemused võivad saada osaks riiklikust COVID-statistikast, samuti saab testi tulemusega läbipõdemistõendi genereerida.
Foto: Shutterstock
Praegu saab perearst patsiendi kaebuseid arvesse võttes panna COVID-19 diagnoosi ka kliinilise pildi järgi, näiteks olukorras, kus kodune COVID-kiirtest on osutunud postiivseks.
Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles teisipäeval riigikogus arupärimistele vastates, et teadusnõukoda ei soovita valitsusel tuua vaktsineerimistõendi kõrvale tagasi võimalust saada restoranidesse ja meelelahutusüritustele negatiivse kiirtestiga.
Austria meditsiiniülikoolis tehtud uuringu kohaselt ei teki omikrontüvega nakatunud vaktsineerimata inimestel tõenäoliselt immuunvastust, mis kaitseks neid koroonaviiruse teiste variantide eest.
Kui seni oli vaja koroonaviiruse Euroopa Liidu COVIDi läbipõdemistõendi saamiseks teha PCR-test, siis nüüdsest on see võimalik ka professionaalseks kasutamiseks mõeldud antigeeni testi tulemuse põhjal.