Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kannus: Minu viimane kirjutis tervishoiusüsteemi praktika korraldamisest
Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Anneli Kannus kirjutab oma viimase kirjutise tervishoiusüsteemi praktika korraldamisest.
Praktikantideta pole töötajaid, töötajateta pole praktikante võimalik praktikale saata. Praktikata pole võimalik kõrgkooli lõpetada ehk diplomit saada ja tööturule suunduda. Põhjamaades on puudu 20 000 tervishoiutöötajat. Elanikkond vananeb, spetsialistide vajadus tervishoiu valdkonnas ning vastutus muudkui suurenevad. Vastutus suureneb seega ka nii õppimises kui ka õpetamises. Lihtne ja selge, kuid ometi nii suletud ring.
Tartu ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkool on otsustanud tõsta praktikabaasidele makstavat tasu ning alates 2016. aastast maksavad kõrgkoolid tudengite juhendamistasu kõikidele praktikabaasidele ühe tudengi eest 50 senti tunnis.
Juba kümme aastat on Eestis koolitatud õde-spetsialiste. 6. aprillil toimub Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis konverents, kus räägitakse, kuidas on eriõed rakendust leidnud, arutlusele tulevad eriõe õppe arendamise vajadused ja võimalused.
Eesti Õdede Liit ja Tartu Ülikooli õendusteaduse osakond arutavad reedel, 20. novembril korraldataval konverentsil „Kvaliteetne õendusabi – võimatu või võimalik?“ õdede töökoormuse probleeme ning õendusjuhtide rolli tervishoiuasutuste juhtimisel ning organisatsioonikultuuri kujundamisel.