Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kalda: Enamikes Euroopa riikides on peremeditsiini residentuur 4 aastat
Peremeditsiini professor Ruth Kalda on veendunud, et nende erialal oleks vaja kindlasti residentuuri pikendada.
Ruth Kalda, Tartu Ülikooli peremeditsiini õppetooli professor Foto: Erik Prozes
Praeguse kestusega 3 aastat oleme üheks erandlikuks kliiniliseks erialaks, kus väljaõpe on nii lühike. Enamasti on kliiniliste erialade residentuuri kestus 4-5 aastat. Isegi töötervishoiu arstid õpivad 4 aastat.
Peremeditsiini professor Ruth Kalda kirjutas, et kuigi sageli väidetakse, et patsiendid ei usalda perearste, näitavad küsitlused tegelikult, et enamik inimesi on oma perearstiga rahul. Seevastu eriarstid perearstidele auga välja teenitud kiitust jagama ei kipu.
Enamiku kolme- ja nelja-aastaste residentuuriprogrammide pikendamise vajadus on ilmselge, seda seisukohta jagavad nii TÜ erialakliinikud, erialaseltsid kui ka rahvusvahelised eksperdid, kinnitas TÜ meditsiiniteaduste valdkonna dekaan Margus Lember.
Selleks, et esmatasandi tervisekeskuste rajamisse investeeritavast enam kui 100 miljonist eurost saaks rohkem kui „betooniprojekt“, tuleb üle vaadata ka esmatasandi tervishoiu korralduslik pool.
Kohtuarstide Selts ja EKEI kohtuarstid pooldavad kohtuarstiteaduse residentuuri pikendamist ühe aasta võrra, kinnitas kohtuarstiteaduse professor ja EKEI asedirektor Marika Väli.