Tõstamaa perearst Madis Veskimägi on kirja pannud hulga mõtteid Eesti meditsiinist, sel korral arutleb ta haigekassa kui kontrollorgani asjakohasuse üle.
- Tõstamaa perearst Madis Veskimägi. Foto: Erik Prozes
Meditsiini suur rahaudar ja selle nisakesed ehk siis meie haigekassa ja selle osakondade toimimine on omaette nähtus. Töötab terve armee ökonomiste, arvestajaid, juriste, arste, eksmeedikuid, keemikuid, endiseid kolhoosiesimehi, analüütikuid, asjaajajaid, sekretäre, juhte, keskastmejuhte, tippjuhte ja direktoreid. Loomulikult saades ka väärilist palka, töötades väärilistes ruumides ja sõites väärilise autoga.
Seotud lood
Lihula tervisekeskuse rajamisele panid õla alla naabervaldade Koonga ja Varbla perearstid, sest oma jõududest oleks Lõuna-Läänemaal väheks jäänud.
Meditsiiniteemaliste artiklite põhiteemaks on raha, seda on alati vähe ja seda nõutakse juurde. Siis lubatakse vaadata kuidas ravijärjekordi lühendada või loobutakse Eestist lahkumise mõtetest. Selle kirjatüki eesmärk on teistsugune- julgen väita, raha on piisavalt, kuid selle kasutamine meie turumajandusliku meditsiinikorralduse juures on äärmiselt ebamõistlik. Kannatajaks on ikka nõrgem pool, meie patsiendid, seejärel ka meditsiinitöötajad, täpsemalt nende vaimne tervis.
Haigla ei ole enam traditsiooniline raviasutus vaid õitsev äriühing uhkete ametitega, leiab Tõstamaa perearst Madis Veskimägi.
Perearst Madis Veskimägi ütleb, et ehkki töö eriarstide ja perearstide vahel peaks käima kollegiaalselt õilsa eesmärgi ja patsientide tervise heaks, on reaalne elu sellest kaugel.
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024