• 12.09.16, 10:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Poolt ja vastu: kas patsientide omaosalust peaks suurendama?

Poolt ja vastu argumente jagasid Eesti kindlustusseltside liidu juht Mart Jesse ning Praxise tervisepoliitika analüütik Riina Sikkut.
Eesti kindlustusseltside liidu juht Mart Jesse.
  • Eesti kindlustusseltside liidu juht Mart Jesse. Foto: Andras Kralla/ÄP
JAH

Seotud lood

Arvamused
  • 12.09.16, 11:00
Triin Habicht: Kõrgem omaosalus on libe tee
Eesti inimeste omaosalus tervishoius oli 2014. aastal 23,8% tervishoiu kogukuludest samas kui Euroopa Liidu keskmine on 16% ja WHO soovitus on langetada see 15%-ni. Põhjus on lihtne – suurema omaosaluse korral kasvab risk, et inimesed loobuvad rahalistel põhjustel tervishoiuteenuse kasutamisest. Sel on aga otsene mõju tervisele ja seetõttu tuleb omaosalust rakendada piiratult, hinnates hoolikalt selle võimalikke mõjusid,
Arvamused
  • 14.11.16, 07:00
Sikkut: Kuidas katta vananeva elanikkonna kasvav ravivajadus?
Mõneprotsendine prognoosiviga haigekassa eelarve puhul, kus on mitmeid avatud kohustusi ning asutusel on reservid puudujäägi katmiseks, ei peaks ise-enesest olema uudisväärne.
Arvamused
  • 05.04.17, 08:00
Arvamus: Lõpp priisõidule tervishoius
Haigekassa koormust aitaks vähendada terviseriskide kindlustuspõhiseks muutmine, leiab Äripäeva börsitoimetuse ajakirjanik Indrek Mäe.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.01.25, 08:00
Vesi, mis toetab tervist ja leevendab tervisehädasid
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele