Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Merilind: Mida saab teha tervishoiusüsteemis paremaks?
Kui aastaid tagasi Eesti ravikindlustussüsteem loodi, siis arvati, et see on ajutine ning elu toob korrektuure, aga tänaseks on olulised küsimused jäänud ikkagi lahendamata.
Eesti Tervise Fondi juht Eero Merilind.
Foto: Reformierakond
Kui me räägime ravikindlustust, siis kas raseduse jälgimist, haiguste ennetamise projekte (emakaela, rinnavähi, jämesoolevähi ennetusprogrammid), koolitervishoidu ning perearstitöö ennetuslikku osa tuleks finantseerida ravikindlustusrahast või leida neile eraldi finantseerimiseallikas?
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.