Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul näitavad vähiravifondi "Kingitud elu" praktika ja arstide hinnangud, et vähihaigete toetamiseks oleks vaja umbes üks miljon eurot aastas, kuid soodusravimitesse suunates jääks sellest siiski puudu.
- Töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski Foto: Äripäev
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski 8. mail riigikogus: "2016. aastal maksis Eesti Haigekassa vähiravi eest kokku 73,2 miljonit eurot. See sisaldas nii kemoteraapiat kui ka kiiritusravi ja operatsioone. Ravimkulu moodustas sellest summast, 73 miljonist, kokku 39,4 miljonit eurot. Nüüd, kui me vaatame kõiki neid ravimeid, ka uusi vähiravimeid, mis on kas turul müügiloaga või kus tõesti ravimifirmad on esitanud taotluse nende ravimite kandmiseks soodusravimite nimekirja, ja me arvestame kokku selle summa, mis ravikindlustusele täiendavalt tuleks, kui me ühe või teise nendest ravimitest võtaksime ravikindlustuse eelarve kanda, siis see summa meie hinnangul on oluliselt suurem kui üks miljon eurot.
Seotud lood
Kulutõhusus on haigekassa abil ravisaajate nimekirjast n-ö välja praakinud paljud vähihaiged. Eestis on see piir 40 000 euro juures aastas. Kui veab, siis ravim ikkagi haigeni jõuab.
Riigikogu liige Viktoria Ladõnskaja päris eile riigikogus tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskilt aru, miks Eesti riik ei maksa kinni vähihaigete ravimeid.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.