• 07.08.08, 14:55
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tšernobõli kiirgus ei ole Soome metsadest kadunud

Soome metsaseentest leitakse ikka veel radioaktiivset tseesiumit.
Tšernobõlis 1986 aastal toimunud tuumareaktori õnnetuse tagajärjed ei ole ka 22 aastat hiljem Soome metsadest mitte kusagile kadunud, teatas Vihrealanka.

Seotud lood

Uudised
  • 12.08.10, 17:57
Vene arst: ärge külvake paanikat
Venemaa peasanitaararst Gennadi Oništšenko lükkab tagasi väiteid põlengutest metsades, mis on Tšernobõli tuumajaama katastroofi tagajärjel saastunud.
Uudised
  • 29.11.11, 07:00
Uudne ravi kiiritustõve vastu
Radioaktiivne kiirgus on ohtlik kõigile elusolenditele. See kahjustab vereloomet, aju ning samuti soole limaskesti. Sooleseina rakud surevad läbistava kiirguse mõjul ning kärbunud soolest pääsevad bakterid vereringesse. Nii tekkinud põletikku õnnestub mõnikord ohjata antibiootikumidega, kirjutas Novaator.
Uudised
  • 04.01.13, 10:17
Kuidas mõjutab tervist optiline kiirgus?
Enamikus töökohtades esineb tehislikult tekitatud optilist kiirgust, mida omakorda jaotatakse laser- ja mittekoherentseks kiirguseks. Laserkiire puhul on tõenäosus kiiritust saada väike, aga selle tagajärjed võivad olla tõsised. Mittekoherentse allika puhul seevastu on tõenäosus kiiritada saada suur, aga tagajärjed on kergemad.
Töökuulutused
  • 29.10.24, 14:40
Tartu Ülikooli Kliinikum otsib hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhti
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele