• 29.03.10, 12:18
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kellakeeramine mõjub diabeetikule laastavalt

«Suveajale üleminek keerab pea peale pika aja jooksul paika saanud süstimisskeemi, halvendab lapse elukvaliteeti ja lõppude lõpuks lühendab tema eluiga,» kurjustab Tartus elava diabeetiku ema.
Tartu ülikooli emeriitprofessor Selma Teesalu kinnitab samuti, et elurütmi muutumine ei põhjusta mitte ainult unehäireid, stressi, töö- ja liiklusõnnetusi, vaid mõjub laastavalt südamehaigetele ja diabeetikutele, kirjutas Õhtuleht.

Seotud lood

Uudised
  • 22.03.10, 15:01
II tüüpi diabeet on hääletu tapja
Enam kui pooled (56 protsenti) inglastest, kellel mullu diagnoositi teist tüüpi diabeet, ei osanud endal seda haigust kahtlustadagi, sest ei pannud tähele haiguse esmaseid sümptomeid.
Uudised
  • 16.12.08, 15:01
Bioloogilise kella hormoon on seotud suhkurtõvega
Geneetiliste uuringute abil leiti seos organismi ööpäevarütme koordineeriva hormooni melatoniini ja 2. tüüpi diabeedi vahel.
Uudised
  • 16.03.10, 15:29
Diabeetikute üleminekueal on oma eripärad
Paljudel postmenopausis naistel on suhkurtõbi. Samas on vähe infot selle kohta, kuidas menopausi ajal tekkivad muutused selle kulgu võivad mõjutada.
Uudised
  • 27.03.12, 08:00
Teadlane: kellakeeramine on hommikuinimeste viljeldav kius
Kellakeeramist on mitmed spetsialistid pidanud organismi ja aju kurnavaks tegevuseks, kuid üks sakslasest füüsik leiab, et tegu on palju laiema ajaloolise probleemiga.
Töökuulutused
  • 09.12.24, 14:40
Regionaalhaigla otsib arsti gastroenteroloogia-keskusesse
Kandideerimine kuni: 09.02.2025

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele