• 07.11.11, 13:23
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Nahk tajub enesekaitseks päikesevalgust

Päikesevalguse kätte astudes ei taju seda mitte ainult silmad vaid ka nahk. Inimese nahk sisaldab sarnaselt silma võrkkestaga fotoretseptoreid, mistõttu vallandub päikese kätte sattudes nahas kahjuliku ultraviolettkiirguse vastu viivitamatult kaitsereaktsioon, kirjutab Novaator.
Fotoretseptorid on valgustundlikud valgud, mis paljudes organismides osalevad valguse aistimises ja valgusele reageerimises.

Seotud lood

Uudised
  • 12.07.11, 11:06
Päikesepõletus kui ruletimäng vähiga
Päikesepõlenud nahas marsivad miljonid rakud vabasurma – see on organismi meeleheitlik katse vaigistada vähiohtu, kirjutas Õhtuleht.
Uudised
  • 22.07.10, 13:59
Päikesevõtt aitab vähendada II tüüpi diabeedi riski
Rootslaste uurimuse järgi on aktiivselt päikest võtvatel naistel väiksem risk haigestuda II tüüpi diabeeti, kirjutab Mediuutiset.fi.
Uudised
  • 16.08.11, 12:31
UV-kiirgus tekitab sõltuvust nagu narkootikum või suhkur
Teadusuuringud näitavad, et sageli solaariumit külastavate inimeste ajutegevuses leiavad päevitamise ajal aset muudatused, mis sarnanevad uimastisõltuvuse tekitatud muudatustele, kirjutab Forte.
Uudised
  • 04.02.09, 13:11
Hammasta valgendamine UV-kiirgusega on silmadele ja nahale ohtlik
Ajakiri Royal Society of Chemistry kirjutab, et ultraviolettkiirgusega hammaste valgendamine ei ole pelgalt petukaup, vaid on lisaks ka silmadele ja nahale ohtlik.
Töökuulutused
  • 29.10.24, 14:40
Tartu Ülikooli Kliinikum otsib hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhti
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele