• 24.12.11, 08:18
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kunstliku viljastamise seadused riigiti erinevad

Eesti Vabariigis reguleerib kunstlikku viljastamist ning sellega seotud protseduure kunstliku viljastamise ja embrüokaitse seadus, mis jõustus 1997. Vastavalt nimetatud seadusele on Eestis õigus saada kehavälist viljatusravi kunstliku viljastamise abil kuni 50. aastastel naistel.
Meestel vanusepiirangut ei ole. Eestis on lubatud siirdada naisele kuni kolm embrüot. Vajadusel, sealhulgas üksikul naisel, on lubatud kasutada suguraku doonorit. Keelatud on kasutada surrogaatemadust ehk siirdada ühe naise viljastatud munarakkudest tekkinud embrüod teise naise emakasse. Eestis loetakse seaduslikuks emaks lapse sünnitanud naist.

Seotud lood

Uudised
  • 29.04.11, 10:33
Soomes sünnib 4,2% lastest IVFi abil
Soomes sündis 2009. aastal kehavälise viljastamise (IVF) abil 2548 last, mis on statistika andmetel 4,2% kõikidest sündinud lastest sel aastal, kirjutas Mediuutiset.fi.
Uudised
  • 01.09.11, 08:00
Eesti on IVF laste sündivuse osas maailmas esirinnas
Juuli alguses toimus Stockholmis järjekordne Euroopa viljatusravi konverents.
Uudised
  • 06.12.11, 11:11
IVF-ile kolm miljonit eurot
Sotsiaalkomisjoni liikme Maret Maripuu sõnul kiideti eilsel Riigikogu rahanduskomisjoni istungil heaks otsus eraldada järgmise aasta eelarves täiendavad vahendid viljatusraviks, mis aitab kaasa sündide arvule ja vähendab ravi ooteaega.
Uudised
  • 08.11.11, 11:25
Normet: IVFi lõpmatut hüvitamist tuleb piirata
Kunstliku viljastamise (IVF) protseduure pole mõttekas lõpmatult jätkata ning sotsiaalministeeriumi hinnangul tuleb IVFi protseduuride arvu piirata, ütles ministeeriumi asekantsler Ivi Normet.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.11.24, 15:40
Meditsiiniuudiste vebinarid talvel 2025
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele