Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Karro: õige teenus peab olema õiges kohas
Naistearstide seltsi hinnangul võiks sünnitusosakondi olla Eestis senisest vähem ning seltsi presidendi Helle Karro sõnul peaks sünnitusabi asemel olema naistele lähemal hoopis sagedamini kasutatavad teenused: rasedate jälgimine ja sünnitusjärgne jälgimine.
Eestis on praegu 15 haiglat, kus on sünnitusosakond, kuid naistearstide seltsi hinnangul võiks sünnitusosakondadega jätkata need haiglad, kus aastas on vähemalt 500 sünnitust, vahendasid ERR uudised.
Erakliiniku Elite juhi Andrei Sõritsa sõnul peaks riik hea peremehena panema ka väiksemad haiglad raha lugema ning mõtlema, kas sünnitusosakonna ülalpidamine tasub end turumajanduse tingimustes ära või mitte.
Sotsiaalministeeriumi kinnitusel riik ühtegi sünnitusosakonda sulgema ei hakka, isegi siis, kui sünnitama tuleb minna kaugemale, ei hakata neid kulusid hüvitama.
Mais sünnitusabi pakkumise lõpetava erahaigla Fertilitas juhi Ivo Saarma sõnul tuleb sama otsus lähiajal langetada paljudes Eesti haiglates, sest juba praegu ei suudeta seal pakkuda personalipuuduse tõttu kvaliteetset arstiabi.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.