Üksteist aastat arstide liidu juures tegutsenud arstide täienduskoolituse fond arvati mullu suvel tulumaksusoodustusega ühenduste nimekirjast välja, sest muu hulgas leiti, et ühing ei tegutse avalikkuse huvides ega vaja seetõttu erikohtlemist. Liit on selle protestimiseks läbi käinud kõik kohtuastmed ja jõudnud täpselt aasta hiljem ringiga tagasi halduskohtusse.
Arstide liidu peasekretär Katrin Rehemaa ütleb, et kuna fondi küsimus on kohtus jätkuvalt arutusel, siis sel aastal sellest täienduskoolituseks stipendiume ei eraldata, kuna praeguse seisuga maksustatakse need kolmekordselt. Et fondi panustavate firmade osa on kokku kuivanud, täidetakse seda suures jaos liidu liikmemaksudest, mis ei ole tulumaksuvabad. Fondi sissemakseid tehes peab arstide liit uuesti tulumaksu tasuma ja kolmandat korda stipendiume välja makstes.
Seotud lood
Lisaks arstide liidule on lähemas ajaloos meedikute jätkukoolitust toetavaid fonde loonud ka Eestis tegutsevad ravimifirmad ise. Kõik need on praeguseks tegevuse lõpetanud.
Arstide liidu täiendkoolitusfond kaotas jaanuari alguses riigikohtus, kuna kohus leidis, et maksusoodustuse nimekirjast fondi väljaarvavat haldusakti ei oleks üldse saanudki kohtusse kaevata.
Tallinna haldskohus arutab täna taas sihtasutuse Arstide Täienduskoolituse Fond kaebust Vabariigi Valitsuse 27.06.2013 korralduse nr 304 osaliseks tühistamiseks.
Eesti Nooremarstide Ühenduse (ENÜ) hiljutisest uuringust tuli välja, et suur osa Eesti residentarstidest töötab üle seaduslikku töö tegemise aja piirangu ehk rohkem kui 52 tundi nädalas. Oma uuringus toovad nad aga lisaks tasustamata ületööle välja veel ühe pudelikaela – teoreetiline koolitus.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!