Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Enneaegsete vastsündinute ravikvaliteeti Eestis tuleb parandada
Rahvusvaheliselt hinnatakse väga enneaegsete laste ja teiste riskivastsündinute perinataalse ja neonataalse perioodi ravi kvaliteeti, võttes aluseks nii laste elulemuse, ravitaktika indikaatorid ja neonataalse haigestumise esmase haiglaravi lõpuni kui ka laste arengunäitajad.
Riskilaste võimalikult heade tervisetulemuste saavutamiseks on vaja, et perinataalset abi pakkuvates keskustes oleks rakendatud tõenduspõhised ravivõtted ja parim kliiniline kogemus, tõdetakse värske uuringu EPICE veebilehel.
Eesti Meditsiinilise Sünniregistri andmetel sündis 2013. aastal Eestis kokku 13 931 last. Neist haigena sündis 3630 last, teatas Tervise Arengu Instituut tuginedes värskele statistikale.
Ida-Tallinna Keskhaigla saatis sotsiaalministeeriumile kirja, kus toob välja, et Ida-Tallinna Keskhaigla vastab juba praegu kõikidele perinataalkeskuse nõuetele, mistõttu oleks mõistlik koondada Põhja-Eesti väga enneaegsed sünnitused selle haigla juurde.
Eestis suri eelmisel aastal enne seitsmepäevaseks saamist 70 beebit, mida on kolm korda vähem kui kümne aasta eest, kuid sellegipoolest on lapse kaotus iga pere jaoks traagiline sündmus.
WHO ja UNICEFi Beebisõbraliku Haigla Initsiatiivi (Baby Friendly Hospital Initiative (BFHI)) loomisest 1990ndate alguses on möödas juba üle kahekümne aasta, kuid pediaater Adik Levini elutöö neonataalse meditsiini humaniseerimisel jätkub ka täna.