Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Viktor Vassiljev: haigushüvitiste liigutamine tekitaks põhimõttelise vastuolu
Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige ja haigekassa nõukogu liige Viktor Vassiljev rõhutas Meditsiiniuudistele antud kommentaaris, et haigushüvitiste viimine haigekassa alt töötukassa alla tekitaks põhimõttelise vastuolu.
Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige ja haigekassa nõukogu liige Viktor Vassiljev. Foto: ÄP/Raul Mee
"Haigushüvitiste maksmisega on arutlusel teisigi variante, näiteks panna see tööandja kohustuseks, Haigekassa puhul on probleem negatiivses eelarves. Töötukassa rahadele on aga teisigi kosilasi," ütles Vassiljev.
Tänaseks on käesoleva aasta parlamendivalimised seljataga, valitsemisprogramm koostatud ja valitsus paigas. Kõik me oleme ajakirjanduse vahendusel kuulnud maksupaketi menetlemisega seonduvatest probleemidest, tervishoiust seejuures eriti ei räägita. Haigekassale tulevikus laekuv väiksem sotsiaalmaksu osa on plaanis riigieelarve teistelt ridadelt kompenseerida ja nii on kõik justkui korras. Aga kas ikka on, küsib Eesti Haiglate Liidu juhatuse esimees Urmas Sule.
Tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev (SDE) ütles, et haigushüvitiste taastamine nõuaks haigekassast seitse miljonit eurot lisaraha ja võib kaasa tuua ravijärjekordade pikenemise.
Vabaerakondlasest riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Monika Haukanõmm ütles tänasel komisjoni istungil, et ametiühingute soov taastada ajutise töövõimetuse hüvitis esimesest haiguspäevast alates, väärib kiiret elluviimist ning seda on võimalik katta tubakaaktsiisist või lahja alkoholi suurema maksustamisega.