Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Äsja avatud netiarst.ee terviseameti huviorbiidis
Juuni keskel avati portaal netiarst.ee, millega oli 12. juuni seisuga liitunud 10 arsti ja pereõde. Terviseamet saatis läinud nädalal veebikülje omanikule aga kirja, kus palub selgitust portaali täpsemate eesmärkide kohta.
Foto: Kuvatõmmis
Lähtudes Netiarst OÜ ametlikul koduleheküljel kajastuvast infost, on netiarst.ee kaasaegset telemeditsiini lahendust pakkuv portaal, mis vahendab arsti ning patsiendi vahelist videokonsultatsiooni ilma, et oleks ise tervishoiuteenuse pakkuja.
Mõttekeskus Praxis esitleb täna uuringut telemeditsiini rakendamisest Eestis. Töö raames hinnati telemeditsiini ehk kaugtervishoiu laiema rakendamise vajadusi, võimalusi ja eeldusi. E-tervist on seni pigem andmepanga või taristuna käsitletud, kuid vähe on kaasatud uudsete teenuste potentsiaali.
Kihnu ja Vormsi saarel on juba mõnda aega kasutatud telemeditsiini võimalusi - perearst tuleb saarele korra nädalas ja ülejäänud aja hoiab pereõde arsti kohvri ja interneti teel toimuvaga kursis, kirjutas ERR.
Terviseamet jõudis raviteenust vahendava internetiportaaliga Netiarst alustatud kirjavahetuse ja kohtumiste käigus järeldusele, et keskkonna näol pole tegu tervishoiuteenuse osutaja, vaid telemeditsiinilise lahendusega.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.