Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Suurhaiglate arstide maakonnas käimine on kokkuleppe küsimus
Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja TÜ Kliinikumi esindajad kinnitavad, et nende arstide võrgustunud haiglates tööl käimine on kokkuleppe küsimus, nagu ka see, kes maksab arsti palga.
TÜ Kliinikumi juhatuse liige Mart Einasto Foto: Andres Haabu
TÜ Kliinikum on praeguseks võrgustunud Lõuna-Eesti haiglaga ning praktiliselt kõikide teiste Lõuna-Eesti haiglatega on TÜKil juhatuse liikme Mart Einasto sõnul koostöölepped. See, kuidas on korraldatud arstide maakonnas käimine ja nende tasustamine, on igal konkreetsel juhul erinev. „Mõningatel puhkudel meie ise rendime teiselt haiglalt pinda ja meie arstid käivad seal. Mõnedel puhkudel aga väikehaiglad oma palgafondist palkavad arsti, kes nende juures käib,“ selgitas Einasto. Ta lisas, et see, kes arsti palkab, katab kõik kulud ja jõuab tohtriga palgas kokkuleppele.
Sotsiaalministeerium soovib algatada SA Hiiumaa Haigla ja SA Jõgeva Haigla asutajaõiguste teostamise ülevõtmise Rahandusministeeriumilt (volitatud vastavalt Hiiu Maavalitsusele ja Jõgeva Maavalitsusele).
Kui veel aasta tagasi plaanis Põhja-Eesti regionaalhaiglal sõlmida noorte arstidega töölepingud, mis kohustaks neid teatud aja kuust töötama mõnes väikehaiglas, siis nüüd on sellest loobutud.
Hiiumaa haigla juhatuse esimees Gennadi Aavik tõdeb, et praegusest raskest olukorrast, kus sünnitusabi tagamiseks saarel tuleb väikehaiglal palgata kõrge tasu eest pealinna arste, aitaks haigla välja üksnes uue püsivalt Hiiumaa haiglas töötava günekoloogi leidmine.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!