Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Sotsiaalkomisjon: haiglatöötajate koondamine vajab täiendavat analüüsi
Riigikogu sotsiaalkomisjoni tänasel istungil leiti, et riigireformi raames kavandatav haiglatöötajate koondamine vajab täiendavat analüüsi.
Sotsiaalkomisjoni esimehe Aivar Koka hinnangul ei ole haiglajuhtidega kärpekavasid siiani piisavalt arutatud. Foto: Raul Mee
Sotsiaalkomisjoni esimehe Aivar Koka hinnangul ei ole haiglajuhtidega kärpekavasid siiani piisavalt arutatud. „Sotsiaalkomisjon palus sotsiaalministeeriumil koostöös haiglatega analüüsida üleriigilist haiglavõrku ning teenuste nõudlust. Oluline on kulude kokkuhoid, mitte töötajate arvu vähendamine,“ ütles Kokk.
Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Tõnis Allik ütles intervjuus Meditsiiniuudistele, et kui rääkida 10% tugiteenistuste töötajatest (keda peaks haigla koondama, toim), siis sellist ülesannet ei saanud riigis ükski asutus ja selle elluviimine viitab mitmete tugiteenuste sisseostmise kohustusele ning eeldab sellest johtuvaid ümberkorraldusi.
16. detsembril toimunud Tartu ülikooli arstiteaduskonna nõukogu võttis kindlalt vastu seisukoha, et sotsiaalministeeriumi poolt kahele regionaalhaiglale tehtud personali kärpekohustus on ebamõistlik.
Koondatavate kohtade järgi saavad sotsiaalministeeriumi valitsusalas suurima löögi kaks suurhaiglat, Tartu ülikooli kliinikum (TÜK) ja Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH). Sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske usub, et suutlikkust neil haiglatel koondamiseks on, kirjutab Eesti Päevaleht.
Kliinikumi juhatuse liige Mart Einasto sõnas, et riigi soovitus hakata teatud teenuseid sisse ostma ja seeläbi saavutada kokkuhoid abipersonali kuludes, on 15 aastat tagasi läbi mängitud - see ei tasu ära.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.