Pilden-Sarve sõnul keskenduti esialgses analüüsis 15 riskifaktori mõjule atoopilise dermatiidi (AD) tekkel, mis on väikelastel enim esinev allergiline haigus.
- Enim esines lastel positiivseid nõeltorketesti tulemusi munavalge suhtes, see on ka varasematest uuringutest nii Eestis kui välismaal välja tulnud. Foto: Erik Prozes
Lapsed jaotati kolme rühma – esiteks need, kel arstivisiidi hetkel oli väljendunud atoopiline dermatiit (AD), teiseks need, kellel esimese kahe eluaasta jooksul oli ilmnenud AD, aga visiidi hetkel mingeid sümptomeid olla ei pruukinud. Kolmanda rühma moodustasid lapsed, kellel kunagi polnud haigusele iseloomulikke nahamuutusi.
Seotud lood
Sügelevad silmad, vesine nina ja aevastamine; allergiahooaeg on kohe käes. Hiljutise uuringu andmete kohaselt aga võib heinapalaviku sümptomeid leevendada lihtsa probiootikumiga.
Tallinnas toimus juunis konverents “Toiduallergia - hirmud ja tegelikkus”, kus tutvustati Tartu Ülikooli poolt juhitava konsortsiumi ühisprojekti Allergofood käigus tehtud uuringu tulemusi. Konsortsiumisse kuulusid veel Eesti Toiduainetetööstuse Liit, Tartu Ülikooli Kliinikum, Icosagen Cell Factory OÜ ja Naxo OÜ.
Pediaatrilist atoopilist dermatiiti ravitakse enamasti kortikosteroididega, kuid on ka teisi ravimeid.
Kandideerimine kuni: 09.02.2025