Sotsiaalministeeriumi algatusel toimub täna Tallinnas üritus, kus Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) tutvustab analüüsi ravimite kättesaadavuse kitsaskohtadest ja võimalikest lahendustest Eestis. Sellele järgneb ravimipoliitika ümarlaud koos sektori huvigruppidega.
- Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Ivi Normet Foto: Eiko Kink/ÄP
Sotsiaalministeerium pöördus mullu WHO poole palvega analüüsida Eesti ravimisektorit. „Eesmärk oli kaardistada võimalikud takistused, mis võivad mõjutada ravimite ladusat jõudmist patsientideni. WHO analüüs pakub meile teiste riikide kogemustele tuginevaid võimalikke lahendusi ravimite kättesaadavuse parandamiseks,“ ütles terviseala asekantsler Ivi Normet.
Analüüsi tulemused arutatakse läbi ettekandele järgneval ümarlaual sektori esindajatega. „Koondame nii probleemid kui ettepanekud lõpuks ravimipoliitika aluste dokumenti, mille eesmärk on tagada patsiendile ohutute, tõhusate ja kvaliteetsete ravimite kättesaadavus,“ sõnas Normet.
Ravimipoliitika aluste dokumendi kaasajastamise käigus on Sotsiaalministeerium konsulteerinud ligikaudu 20 erineva huvigrupiga, kellega täna kogunetakse ka ühisele ümarlauale.
Seotud lood
Vastus on lihtne - sellist, mis toetab Rahvastiku Tervise Arengukava eesmärke: tõstab tervena elatud eluiga. Muidugi ei ole ainult ravimid lahenduseks, kuid just kroonilistest haigustest tingitud piiragud on need, mis pidurdavad inimeste kaasatust nii ühiskondlikku ellu kui ka koormavad sotsiaalvaldkonda.
Sotsiaalministeeriumi ravimiosakonna juht Dagmar Rüütel rääkis täna toimunud Meditsiiniuudiste ravimiseminaril ravimialase õigusruumi muudatustest 2016. aastal ja järgneval.
Notino ilutoodete veebipood pakub laia tootevalikut just talveperioodiks, mis aitavad talve kergemini ja tervemana vastu pidada.