Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Pereõel on õigus retsepte väljastada
Märtsist said pereõed seadusega õiguse väljastada teatud ravimiretsepte. Kui selleks ajaks oli terviseameti registrisse kantud vaid kolm sellise õigusega pereõde, siis nüüd tuleb neid pidevalt juurde.
Nõmmel, perearstikeskuses Meditiim OÜ töötav pereõde Irina Tohus on teine retseptiõiguse saanud õde ja selle üle väga rõõmus. Foto: Raul Mee
Terviseameti esindaja Iiris Saluri selgitas, et pereõed, kes on läbinud Tartu Ülikooli täienduskeskuses koolituse peavad väljastatud tunnistuse kliinilise farmakoloogia koolituse läbimise kohta esitama terviseameti registrite ja tegevuslubade büroole. Sel juhul kantakse pereõe retseptiõigus tervishoiutöötajate registrisse. "Eile õhtuse seisuga (1. märts - toim.) oli terviseametile oma tunnistuse esitanud ja registrisse kantud kolm pereõde," ütles Saluri.
Huvi retseptiõiguse vastu on õdede hulgas väga suur ning retseptiõiguse saamiseks vajalik kliinilise farmakoloogia täienduskoolitus kindlasti jätkub, kinnitas kursuse koordinaator, TÜ polikliiniku ja peremeditsiini õppetooli juht professor Ruth Kalda.
Eesti Õdede Liit andis neljapäeval oma 95. aastapäevale pühendatud konverentsil “Tervis kui inimõigus” üle aasta õe tiitli, mille pälvis enam kui 20 aastat õena töötanud Irina Tohus.
Juunis lõpetas retseptiõiguse saamiseks vajaliku koolituse järjekordne kursus pereõdesid ja praeguseks on tervishoiutöötajate registris registreeritud 51 retseptiõiguslikku pereõde.
Ehkki pereõdedel tekkis märtsist õigus väljastada osasid ravimiretsepte, ei olnud see kuu algul siiski tarkvaraga seotud põhjustel veel päriselt teostatav.