• 29.04.16, 10:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kliinilised uuringud toovad Eestisse ligi 20 miljonit eurot aastas

Toomas Pruunsild ravimifirmast GlaxoSmithKline (GSK) ütleb, et kliiniliste uuringute arvule Eestis on kindel mõju n-ö globaalsetel trendidel.
Ravimid.
  • Ravimid.
  • Foto: Scanpix/Caro
Efektiivsuse huvides kontsentreeritakse uuringute läbiviimist teatud maadesse ja keskustesse. Näiteks vähendas GSK oluliselt maade arvu, kus hoitakse ravimiuuringute infrastruktuuri.

Seotud lood

Uudised
  • 14.04.11, 08:00
Ravimiuuringud hoiavad tipud Eestis
Eesti tervishoiu peamine ekspordiartikkel ehk ravimuuringud on märk haiglate heast kvaliteedist ja see motiveerib tipparste Eestisse jääma. Edasiminek oleks päris uue molekulini jõudmine ja siin alustatavad uuringud.
Uudised
  • 02.05.16, 11:30
PERHil on õnnestunud uuringute mahtu kasvatada
Enim kliinilisi uuringuid tehakse Eestis regionaalhaiglates: TÜ Kliinikumis ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglas.
Uudised
  • 02.05.16, 10:00
Uuringus osalemine kui ainuvõimalik ravi
Ravimiameti statistika näitab, et enim kliinilisi uuringuid tehakse Eestis praegu onkoloogias.
Uudised
  • 29.08.14, 15:46
Toomas Pruunsild: kliinilisi uuringuid jääb vähemaks
Kliiniliste uuringute maht ja arv Euroopas väheneb ja Eesti järgib seda trendi, rääkis GSK Eesti teadusjuht Toomas Pruunsild tänasel GSK teaduskoolitusel.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.04.25, 13:56
Digilahendus meditsiinis: personaalsed tööriided asenduvad nutika renditeenusega
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele