Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
HIVdigital hackathoni võitjad asuvad auhinnarahaga HIV valdkonda muutvaid digilahendusi välja töötama
Reede õhtust pühapäeva õhtuni Tallinna Teaduspargis Tehnopol toimunud HIVdigital hackathon tõi kokku üle 80 digilahenduste arendaja ja neid nõustava HIV-valdkonna asjatundja.
Foto: Andres Raudjalg
Žürii tunnistas 48-tunnise arendusmaratoni võitjateks lahendusideed LiveHIV, DigiScreen ja hINF.
Konkursile HIVdigital laekus tähtajaks 14 digilahenduse ideed, mis kõik on suunatud HIV valdkonna probleemide lahendamisele infotehnoloogia võimalusi kasutades. Ootame arendustiimidega liituma programmeerijaid, disainereid ja HIV asjatundjad.
Täna algab Tallinnas kahepäevane kõrgetasemeline teadussümpoosion, kus rahvatervise eksperdid Euroopast, Põhja-Ameerikast ja Aafrikast arutavad kuidas vähendada uute HIV-i juhtude arvu.
Eestis jätkub endiselt HI-viirusesse nakatumine. Hea uudis on aga see, et Tartu ülikooli teadlased on kindlaks teinud selle ühiskonna osa, kus viirus praegu aktiivselt levib. Samas on nad ka välja töötamas uudset testi, mis võimaldaks viirust ja nakatumise aega senisest täpsemalt määrata.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.