Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kelle kanda peaks jääma patsiendi transpordikulu?
Eesti Patsientide Liidu juhatuse liige Kadri Tammepuu tõi augustis toimunud arvamusfestivalil välja, et geograafilise kättesaadavuse ülesehitamisel on patsientide transporti puudutav jäänud kahjuks tahaplaanile.
Inimene bussipeatuses. Foto: Andras Kralla/ÄP
Kadri Tammepuu ütles, et patsiendid saavad hästi aru, et kõik eriarstid ei saagi olla igas väikses linnas ja teinekord tuleb raviteenuse saamiseks sõita kodukohast kaugemale. Küsimus on tema sõnul aga eelkõige selles, kuidas saavad arsti juurde need, keda töökohast kergelt ära ei lubata ja kes ei ole võimelised bussi kasutama.
Haigekassa kavatseb koondada eriarstiabi kõrgema taseme haiglatesse, mistõttu võivad maakonnahaiglatest kaduda paljude erialade spetsialistid. Miks selliseid samme astutakse ja kas need ikka parandavad ravi kättesaadavust? Need küsimused olid augusti keskel arvamusfestivali üks kõneaine.
Haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross usub, et rahandusminister Sven Sester ja tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski jõuavad haigekassa eelarvemurede teemal kokkuleppele.
Mustamäe Keskuse kõrvale on peagi kerkimas mahukas uus esmatasandi tervisemaja. 6-korruselisse hoonesse on oodatud erinevad terviseteenuste pakkujad alates perearstidest lõpetades erispetsialistide ja vaimse tervise praksistega. Mitmed teenusepakkujad, sh mainekas labor on broneerimislepingud juba sõlminud, kuid ruumi on veel piisavalt kliinikutele, kes soovivad asuda uues hoones mitme linnaosa sõlmpunktis nii auto kui ühistranspordiga hästi ligipääsetavas kohas.