Kas tervishoiutöötajate streik on enda õiguste kaitseks hetkeseisuga vajalik? Arstide liidu peasekretäri Katrin Rehemaa sõnul on tööseisakud tervishoius alati äärmuslik variant.
- Streigipäev 2012. oktoobris LTKHs. Foto: ÄP/Erik Prozes
Rehemaa sõnul ei ole streike vaja, eriti mitte tervishoius. "Välja arvatud võib-olla juhul, kui valitsus laseks muidu tervishoiusüsteemil päris ära laguneda ja inimestel arstiabita jääda, sest peaminister ei usu tervishoiueksperte ja eirab demograafilisi protsesse ning majandusseadusi," ütleb ta. "Vabandust otsekohesuse pärast, aga tundub, et sellise valitsuse peaga on midagi valesti."
Seotud lood
Tartu Ülikooli Kliinikumi EMO juhataja Kuido Nõmm ütles tervishoiutöötajate võimalikku streigiplaani kommenteerides, et Euroopalikku tervishoidu senise rahastuspoliitikaga tagada ei ole võimalik.
Arstide kõrged palganõudmised ei ole praeguses olukorras põhjendatud.
Üldise rahastamissüsteemi parandamine annaks ka tervishoiutöötajatele kollektiivleppe läbirääkimistel parema positsiooni, usub Katrin Rehemaa.
20.septembril toimub tervishoiutöötajate hoiatusstreik, millega nõutakse tervishoiu rahastamise suurendamist, et patsiendid saaksid vajalikku ravi, teatas arstide liidu peasekretär Katrin Rehemaa esmaspäeva õhtul.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!