Kui esimese poolaastaga kogunes ületööd 2,6 miljoni euro eest, siis teise poolaasta kahe kuuga kogunes TÜ kliinikumis ületööd lisaks veel 1 miljoni euro eest.

- TÜ Kliinikum.
- Foto: Raul Mee/ÄP
Tartu Ülikooli Kliinikumi avalikkussuhete direktori Kristi Taela sõnul on haigekassa 2016. aasta leping (I ja II poolaasta kokku) statsionaarseks ravitööks 857 ravijuhu võrra väiksem kui 2015. aastal. “Kui aga võrrelda 2015. aasta tegeliku täitmisega, siis on leping 1 650 ravijuhu võrra väiksem – ka 2015. aastal pidi haigla lepingut ületama, sest haigeid oli rohkem, kui haigekassa lepingut sõlmides prognoosis,” kinnitas Tael.
Seotud lood
Meditsiiniuudised küsis PERHi juhiks valitud Agris Peedult, kuidas ta kavatseb haiglas madalama koefitsiendi saanud ületööd piirata ja mis on ehitustegevuse juures prioriteedid.
Kuna ainus struktuurne ülekulu haigekassa eelarves on haiglate ületöö, siis neljandaks kvartaliks kehtestatakse lepingutele uued madalamad koefitsiendid.
Haigekassa nõukogu otsustas oma tänahommikusel koosolekul alandada ületöö koefitsienti. Nn masukoefitsienti otsustati mitte rakendada.
Haiglate ja kiirabi juhid nendivad, et personalikulud on ületöö koefitsiendi vähendamise järel nii kõrgeks läinud, et varsti enam muuks kui palkadeks raha ei jagugi.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.