Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Haigekassa juht Tanel Ross tegi riigikogu majanduskomisjonile ja sotsiaalkomisjonile pöördumise, kus pareerib riigikogu liikme Deniss Boroditši ettepanekut muuta haigekassa lepingud riigihankepõhiseks.
Riigikogu reformierakondlasest liige Deniss Boroditš tegi 19. oktoobril toimunud riigihangete seaduse eelnõu töögrupis ettepaneku, mille kohaselt hakkaks Eesti Haigekassa korraldama ravi rahastamise lepingu sõlmimiseks riigihankeid. Muudatusettepaneku selgitusena on toodud: „/…/muudatusettepaneku eesmärgiks on tagada, et Eesti Haigekassa poolt ravi rahastamise lepingute sõlmimine toimub konkreetsete ja selgete reeglite alusel“. Samuti on selgitustes viidatud kehtivate ravi rahastamise regulatsioonide väidetavale vastuolule Euroopa Liidu riigihankeõigusega.
Mitme haigla pikaajalisest arengukavast on käinud läbi mõte, et aastaks 2030 suureneb HVA haiglate osakaal ja valikupartnerite oma väheneb. Palusime Eesti Haigekassast kommentaari, milliseks kujuneb protsentuaalne vahekord aastaks 2030 HVA haiglate ja valikpartnerite mahtudes haigekassa lepingute puhul?
Paljud Euroopa riigid on avanud tervishoiuteenuseid vabale konkurentsile, aga meil on erasektori raha tervishoiust põgenenud. See on viga, kirjutab riigikogu liige Aivar Sõerd (RE).
Eesti ravikindlustuse eelarvest rahastatakse kokku enam kui 2000 erinevat tervishoiuteenust. Kui ootame raviasutustelt vastutuse võtmist, peab ravi rahastamine tagama selleks võimalused.