Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Riik sõlmib esmakordselt õdede konsensusleppe
Eesti tervishoiu elujõulisus sõltub sellest, kas meil on piisavalt palju häid tervishoiutöötajaid – meie tervishoiu kõige olulisimat ressurssi.
Foto: Scanpix/Caro
Eestis on tuhande elaniku kohta kuus õde, OECD keskmine on kümme. Seetõttu peame eelkõige keskenduma õdede puuduse leevendamisele, kirjutab tervisesüsteemi arendamise osakonna peaspetsialist Maarja Kerner sotsiaalministeeriumi blogis.
Meditsiiniuudised küsis oma „Ühe küsimuse“ rubriigis haiglate esindajatelt: „Kui palju teie haiglas õdesid puudu on ja kuidas te seda personalipuudust täita olete suutnud?“
Sel nädalal saavad diplomi Tallinna ja Tartu tervishoiukõrgkooli lõpetavad õed ja õendustöötajad, koos veebruaris lõpetanutega on Eesti saanud sel aastal juurde üle 400 õe, kes asuvad tööle haiglatesse ja perearstikeskustesse. Esmakordselt saavad kutsediplomi erivajadustega laste hoidjad.
Õedede ja ämmaemandate esindajad haiglates soovivad, et nende erialade tudengite praktika tasustamise tingimused uuesti üle vaadatakse, sest praegused tingimused jätavad nad teiste spetsialistidega võrreldes ebavõrdsesse seisu.
Kuna Eesti tervishoiusüsteemis on arstidest veelgi enam puudu õdedest, otsustas sotsiaalministeerium toetada nii sel kui ka järgmisel aastal projekti "Õed tagasi tervishoidu".