Riigikogu reformierakondlasest liige Deniss Boroditš tegi oktoobri keskel toimunud riigihangete seaduse eelnõu töögrupis ettepaneku, mille kohaselt hakkaks Eesti Haigekassa korraldama ravi rahastamise lepingu sõlmimiseks riigihankeid. Riigihangetega aga käivad reeglina kaasas ka vaidlustamine ja kohtuasjad.
- Hiiu Ravikeskuse juht Kaidi Vainola leiab, et vaidluste riski võimalik maandada läbimõeldud hanketingimustega. Foto: Erik Prozes
Riigihangetega käivad enamasti kaasas ka vaidlustamised ja kohtutee. Vainola möönab, et riigihangete valdkonnas on need tõesti tavapärased, kuid neid pole õnnestunud vältida ka praeguse süsteemi puhul. Ta toob näiteks statsionaarse õendusabi, kus mitu teenusepakkujat on haigekassa valiku kohtusse kaevanud, kuna haigekassa on eelistanud kallimaid ja viletsama kvaliteediga teenusepakkujaid ning põhjustanud sellega haigekassale märkimisväärset majanduslikku kahju.
Seotud lood
Meditsiiniäris tegutseva ekspoliitikust ettevõtja Anders Tsahkna kriminaalasja arutamise aeg Harju maakohtus selgub uuel aastal. Kohtu alla läheb ka Hiiu Ravikeskuse juht Kaidi Vainola.
Eile riigikogus toimunud riigihangete seaduse arutelul uuris riigikogu liige Deniss Boroditš, et kas eelnõu menetlemise eelmises faasis laual olnud ettepanek muuta haigekassa rahastamine läbipaistvamaks, mis ei leidnud siis toetust, võiks nüüd siiski menetlusse tulla.
Eesti Haiglate Liidu juht Urmas Sule leiab, et haigekassa lepingute riigihankele panemisest oluliselt suuremat rahalist säästu annaks see, kui teenuseosutajad ostaks ise vajalikke tooteid ja teenuseid riigihankega.
Riigikogu reformierakondlasest liige Deniss Boroditš tegi oktoobri keskel toimunud riigihangete seaduse eelnõu töögrupis ettepaneku, mille kohaselt hakkaks Eesti Haigekassa korraldama ravi rahastamise lepingu sõlmimiseks riigihankeid.
Kandideerimise tähtaeg: 22.01.2025