Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Orgse: Viga on meditsiinis väga raskesti defineeritav
Tervishoiukvaliteedi spetsialist ja arst Teele Orgse ütleb, et Eesti meditsiinisüsteem keskendub liialt n-ö plaani täitmisele ja ravi kättesaadavuse suurendamisele, teenuse kvaliteet jääb selle võrra aga vähem fookusesse.
"Probleem on, et me ei oska raviviga defineerida," sõnas Teele Orgse Postimehe online-intervjuus, "ja seda just Eestis, kuna me pole siin kokku leppinud, mis on meie tervishoiusüsteemi jaoks raviviga."
Tervishoiuteenuste osutamise käigus tekkib peaaegu alati ka soovimatuid kõrvaltoimeid - inimese kehalisse terviklikusesse sekkudes on see paratamatu. Nii ravimite manustamisel kui ka füüsilistel sekkumistel. See ei ole reeglina kellegi süü vaid tuleneb tervishoiuteenuse osutamise olemusest. Kõik soovimatud kõrvaltoimed ei ole välditavad. Kõik soovimatud kõrvaltoimed ei ole alati ravivead. Mõned siiski on.
Täna mõistis esimese astme kohus patsiendi surmas süüdi Ida-Viru arsti Igor Gorjatšovi ja määras talle karistuseks ühe aasta ja kuue kuu pikkuse tingimisi vangistuse. Selle juhtumiga seoses tõusis arstide seas taas teravalt üles vastutuse ja kindlustuse teema.
Tartu ringkonnakohus jättis täna muutmata Viru maakohtu eelmise aasta 29. detsembri otsuse, millega Igor Gorjatšjov tunnistati arstina süüdi tegevusetusega patsiendi surma põhjustamises ettevaatamatusest.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!