Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Perearst HIV-epideemia peatajana
Alates 2017. aastast on perearstidel võimalik HIV teste teha uuringufondi väliselt kõikidele ravikindlustatutele. Perearst peaks kõiki oma patsiente võtma igaks juhuks kui riskigruppi kuulujaid.
Eestis diagnoositi mullu kokku 229 uut HIV-nakatunud isikut. Kokku on aastate jooksul Eestis HI-viirus diagnoositud 9492 inimesel, sealhulgas AIDS 494 inimesel.
HIV-positiivsete juurdekasv jääb lähiaastatel samale tasemele, puudutased üha enam tavapopulatsiooni. Üks ARV-ravi saav HIV-positiivne maksab riigile 5479 eurot aastas.
Eesti esikoht Euroopas HIV-diagnooside arvus inimeste kohta on üks meie traagilisemaid visiitkaarte ning me ei pruugi sellest niipea vabaneda, sest arstide sõnul ei suudeta meil HIV-positiivseid piisavalt tõhusalt üles leida.
Eile, 13. detsembril selgusid HIV valdkonna digilahenduste konkursi HIVdigital võitjad. Ekspertidest koosnev žürii valis parimaks Eesti Perearstide Seltsiga koostöös arendatava lahenduse Diagnostic Match. Teise koha vääriliseks pidas žürii Lääne-Tallinna Keskhaigla Nakkuskliiniku arstide ja patsientide vajadusest sündinud mobiilirakendust hINF, mis pälvis ka publiku poolehoiu. Võitjate vahel läks jagamisele 70 000 eurot.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.