Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kollektiivleping kehtib edasi?
Sotsiaalministeeriumil puudub info selle kohta, kas kollektiivleping on üles öeldud. Kui see pole üles öeldud, on see muutunud tähtajatuks, leiavad sealsed juristid. Arstide liidu juht selle väitega ei nõustu.
Arstide liidu president Lembi Aug Foto: ÄP: Raul Mee
Juristid sotsiaalministeeriumis toetuvad kollektiivlepingu seaduse § 11 lg 5. See ütleb, et kollektiivlepingu tähtaja möödumisel loetakse, et kollektiivleping on muutunud tähtajatuks, kui kumbki kollektiivlepingu pool ei teata vähemalt kolm kuud enne kollektiivlepingu tähtaja möödumist kirjalikult teisele poolele, et ta ei soovi lepingu pikenemist.
Üks tervishoiutöötajaid esindav delegatsioon oma tänase otsusega seadnud ohtu kõigi tervishoiutöötajate palgatõusu ja töörahu tervishoiusektoris, märkis töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski.
Kollektiivleppe sõlmimise võimalus ei ole veel täiesti kadunud, kuid kõik see oleneb riigi otsustest, kinnitas arstide liidu peasekretär Katrin Rehemaa.
Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu president Iivi Luik ütles, et nad ei saa olla nõus lepitaja pakkumisega, kuna see ei taga tervishoiusüsteemi jätkusuutlikust.