Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Nutitelefonid hakkavad haigusi diagnoosima
Teadlased on välja töötamas meditsiiniäppi, mille eesmärk on osa arsti tööst anda üle nutitelefonile.
Teadlased on välja töötamas meditsiiniäppi, mille eesmärk on osa arsti tööst anda üle nutitelefonile. Foto: Scanpix/Caro
USA Washingtoni Ülikooli professor Shwetak Patel on praegu välja töötamas äppi, mis suudab määrata inimese punaste vereliblede osakaalu ning suudab seega anda inimese verenäitajatele hinnangu.
Puberteet, mil toimub kiire kasv ja küpsemine, on luutiheduse muutumise seisukohalt tähtsaim periood – puberteedieas omandavad luud poole oma mineraalisisaldusest.
Häirekeskus võttis kasutusele nutitelefoniga hädaabinumbrile 112 helistajate täpsema positsioneerimise lahenduse, mis annab päästekorraldajale võimaluse abivajaja asukoha senisest paremaks ja kiiremaks määramiseks ning kiirabi, päästjate ja politsei kiiremaks kohalejõudmiseks.
Täpse vähidiagnoosi panemine ja ravimresistentse tuberkuloosi korral antibiootikumravi määramine nõuab tavaliselt tuhandeid eurosid maksvaid analüüsiseadmeid. Sama töö võiks aga ära teha nutitelefoni külge kinnitatav mikroskoop, näitab rootsi teadlaste uuring.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!