Mobiiliäpi riskikalkulaator on valminud koostöös Euroopa Eesnäärmevähi Randomiseeritud Sõeluuringuga.
Pole enam sugugi ulme, et veresuhkrut mõõta saab läbi nutitelefoni, saab paluda arsti nõustamist online’is. Isegi dr Google on vahel päris hea diagnoosimise ja ravi abivahend, kui patsient suudab olla allikakriitiline ning ei kaldu kõiges haigust otsima. Minnes lähemale minu teemale, siis eesnäärmevähk (ENV) on enim avastatud pahaloomuline kasvaja Eesti meestel. Selle poolest ei erine me teistest rahvastest mingil moel. Igal aastal leitakse Eestis umbes tuhat uut haigusjuhtu, mistõttu see teema vajab täit tähelepanu.
Seotud lood
Tartu Ülikooli kliinikumi uroloog Mihhail Žarkovski annab ülevaate, mis juhul jäetakse mehed eesnäärmevähiga jälgimisele ja mis juhul kohandatakse aktiivset ravi.
Väga tähtis on onkoloogilise kirurgia puhul spetsialiseerumine – patsient peab saama suurimate kogemustega kirurgi juurde.
MTÜ Inkotuba ei korja oma klientidelt Isikliku abivahendi kaarte (IAK) ja arstitõendeid, et „hoida monopoli“, kinnitab Inkotoa juht Eha Topolev.
Minimaalse invasiivsusega ravimeetod, mille abil vähendatakse kuseteede sümptomeid suurenenud eesnäärmega meestel, säilitab tõhususe vähemalt kolme aasta vältel pärast patsientide ravimist. See tehti kindlaks uuringus, mille tulemusi esitleti Menetlusradioloogia Ühingu 2017. aasta teaduskonverentsil.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!