Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Eesti arstide Soomes töötamisel uus pale
Ehkki statistika järgi on Eesti meedikute huvi välismaal, sealhulgas Soomes, töötamise vastu raugemas, siis tegelikkus seda ei peegelda. Paljud valivad nüüd osaajaga või valvetöö.
Selfie Soomest. 2014. aastal arstiteaduskonna lõpetanud Saara Sadrak on valinud töötamise Soomes üldarstina ja loobunud Eestis üldse erialal töötamast, et jääks rohkem aega muudeks tegevusteks ja puhkamiseks. Foto: Erakogu
Soomes töötamise kogemus on olnud väga maailmapilti avardav, kinnitab 15 aastat aeg-ajalt Soomes töötanud naistearst, Fertilitase erahaigla juht Ivo Saarma. Ta alustas juba 1992. aastal ning töökogemus on tal naistearstina olemas nii piirkondlikes kui ka maakonnahaiglates. Nüüdseks on ta siiski üle aasta jälle ainult Eestis töötanud.
Tekkinud on kõnekas muutus – terviseameti statistika näitab, justkui oleks meedikute huvi välismaal töötamise vastu raugemas, sest dokumentide väljavõtmine on tunduvalt vähenenud. Numbrid ei valeta, nii see on.
Väljaspool Eestit tegutsevate töötajate puhul osutub sageli komistuskiviks sotsiaalmaksu tasumine, mis võib teadmatusest minna valele riigile. Kuidas aru saada, millises riigis seda tegema peaks?
Töökoha valik sõltub noorel arstil - nagu igal teisel noorel spetsialistil - sellest, millised vastused ta suudab välja mõelda kahele alljärgnevale küsimusele, leidis Noorarstide Ühingu juhatuse liige Julius Juurmaa.