Kliinikumi EMO juht Kuido Nõmm avaldab oma isikliku seisukoha, et ta ei usu, et erakorralisele abile kvalifitseeruvate haigusseisundite nimekirja valmimine on võimalik – elu ja haigused on selleks liiga suure variaablusega.
- Kliinikumi arst Kuido Nõmm. Foto: Postimees/Sille Annuk
Nõmm: "Seda nimekirja võib teha, aga see ei saa kunagi valmis – ja kui saab valmis – siis võib sellele julgelt vee peale tõmmata. Kui keegi ütleb mulle seisundi, mis ei peaks EMOs olema, võin ma tuua 2 näidet, mis oludel see seisund peaks seal olema. Inimestel on kalduvus (üritada) asju lihtsustada, aga kahjuks on lihtsad lahendused enamasti mitte töötavad. Me ei tohiks last koos vanniveega välja visata."
Seotud lood
Tallinn linnale kuuluvad haiglad on koostamas terviseseisunditest nimekirja, mille alusel hakatakse edaspidi erakorralise meditsiini osakondades välja selekteerima patsiente, kelle olukorra lahendamine ei ole erakorralist laadi.
Viljandi haiglas suhtutakse nn EMOkõlbulike haigusseisundite nimekirja skeptiliselt.
Reedel PERHi erakorralise meditsiini XI konverentsil rääkis haigla kiirabikeskuse juht Arkadi Popov, et võrreldes 8 aastaga on palju paremaks muutunud haiglasisese elustamise tulemused EMO ja intensiivravi osakonnas.
Alates 2016. aastast on tervishoiuteenuste loetellu lisatud erakorralise meditsiini (EM) teenused vastavalt patsientide triaažikategooriale.
Notino ilutoodete veebipood pakub laia tootevalikut just talveperioodiks, mis aitavad talve kergemini ja tervemana vastu pidada.