Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Ruth Kalda: 3 aastat residentuuri on peremeditsiinis ebapiisav
Arstiteaduse residentuuri peremeditsiini eriala üldjuhendaja prof Ruth Kalda taotleb peremeditsiini residentuuri pikendamiseks neljale aastale, sest senine kolm aastat kestev õpe on ajale ammu jalgu jäänud.
Prof Ruth Kalda, TÜ peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi juhataja. Foto: Erik Prozes
Peremeditsiini residentuuri kestus Eestis on praegu kolm aastat. Sellise kestusega vastame küll ELi miinimumnõuetele, kuid samas oleme Eestis üsna erandlik oma erialase väljaõppe lühikese kestuse osas ja sama ka Euroopas. Eestis on kolme aastase erialase väljaõppega vaid taastusravi, otorinolarüngoloogia, peremeditsiin ja oftalmoloogia.
Enamiku kolme- ja nelja-aastaste residentuuriprogrammide pikendamise vajadus on ilmselge, seda seisukohta jagavad nii TÜ erialakliinikud, erialaseltsid kui ka rahvusvahelised eksperdid, kinnitas TÜ meditsiiniteaduste valdkonna dekaan Margus Lember.
Sotsiaalministeeriumis toimus 27. jaanuaril kohtumine, kus otsustati, et nendel erialadel, kellelt on heakskiit residentuuri lisa-aastaks olemas rakendub lisa-aasta ning erialadel, kellelt puudub toetus, hetkel lisa-aastat ei rakendu.