Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kui kiiresti jõuab rinnavähipatsient esimesele ravile?
Haigekassa värske ravikvaliteedi aruanne uuris muuhulgas ka seda, kui kiiresti jõuab rinnavähi diagnoosi saanud naine esimesele ravile ja onkoloogi juurde. Selgus, et eesmärki mullu ei täidetud.
Haigekassa värske ravikvaliteedi raport uuris, kui suur osakaal esmastest rinnavähi diagnoosiga patsientidest saavad alustada onkospetsiifilist ravi 42 päeva jooksul pärast esmast rinnavähiga tegeleva spetsialisti vastuvõttu. Arvutus põhineb Eesti Haigekassa raviarvetelt (kirurgiline ja süsteemravi) ja retseptikeskusest (hormoonravi) saadud andmetel. Valimisse kuulusid patsiendid, kellel diagnoositi rinnavähk 2016. aastal.
Seni on vähki sageli peetud eelkõige geneetiliseks haiguseks, kuid järjest selgemalt on päevakorras fakt, et energiametabolismiga seotud süsteemides on tekkinud mitmed ulatuslikud muudatused, mida enamasti ei ole võimalik seostada geneetiliste põhjustega.
Ida-Tallinna Keskhaigla, kes seni on plastika- ja rekonstruktiivkirurgiateenuseid osutanud koostöös Taastava Kirurgia Kliinikuga, sooviks neid nüüd ise teostama hakata.