Valitsus kiitis tänasel istungil heaks tervishoiu rahastamisega seotud seaduste muudatused, millega laiendatakse haigekassa tulubaasi. Eesti tervishoiusüsteemi rahastamise jätkusuutlikkuse tagamiseks suunatakse tervishoidu järgmise viie aasta jooksul täiendavalt üle 300 miljoni euro, millest 34 miljonit eurot juba 2018. aastal.
„Valitsus otsustas aprillis hakata tulevast aastast panustama tervishoidu täiendavalt mittetöötavate pensionäride eest. Tegemist on selle valitsuse ühe olulisima otsusega, kuna see leevendab oluliselt tervishoiusüsteemi pikalt vaevanud alarahastatuse probleemi,“ ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski. „Parem ja kättesaadavam arstiabi on minu üks olulisemaid prioriteete. Selle otsusega kasvab aastaks 2022 haigekassa täiendav rahastamine järkjärgult 13 protsendini vanaduspensionäride pensionist, mis toob viie aasta jooksul haigekassasse täiendavalt üle 300 miljoni euro. Lisaraha annab võimaluse lühendada ravijärjekordi, parandada tervishoiuteenuste kättesaadavust, ravi järjepidevust ja kvaliteeti.“
Seotud lood
Riigikogu infotunnis andis terviseminister Jevgeni Ossinovski aru, miks tervishoidu tuleb järgmisel aastal juurde vaid 34 miljonit eurot ehk justkui neli korda vähem kui võiks.
Eestis on ligi 90 000 inimest, kes saavad arsti jutule vaid siis, kui neil on raha oma ravi ise kinni maksta või on neil rahvakeeli öeldes surm silme ees. Nüüd analüüsib sotsiaalministeerium, kas riigil poleks odavam anda ravikindlustus kõigile.
Sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse selgitas Meditsiiniuudistele antud intervjuus lahti, millest koosneb ja kuhu kuulub tervishoidu eraldatud lisaraha.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.