Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Ossinovski: oleme panustanud tervishoidu küllaltki vähe
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski rääkis eile riigikogus toimunud tervishoiu rahastamise muudatuste esimesel lugemisel, et kuna Eestis on tervishoidu rahaliselt seni võrdlemisi vähe panustatud, on arstiabi kättesaadavus järjepidevalt vähenenud.
Rahvusvahelises võrdluses on Eesti avaliku sektori kulud tervishoiule suhtena sisemajanduse kogutoodangusse võrreldes teistes Euroopa riikidega võrdlemisi väikesed. Eestis oli avaliku sektori tervishoiukulude osakaal SKT-st 2015. aastal 4,9%, seejuures oli OECD keskmine 6,5% ja Euroopa Liidu keskmine 7,8%.
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski tõdes eilsel riigikogu istungil, kus oli esimesel lugemisel tervishoiu rahastamise muudatusi puudutav eelnõu, et praeguste muudatustega ei suudeta tagada tervishoiu rahastamise jätkusuutlikkust järgmiseks 30-40 aastaks, vaid pigem järgmiseks 5-10 aastaks.
Alates 2009. aastast on Eesti elanikud teatanud katmata ravivajaduse pidevast suurenemisest, eriti hambaravi ja eriarstiabi teenuste osas, selgub Euroopa Komisjoni värskest raportist liikmesriikide kohta.
Eile läbis riigikogus esimese lugemise eelnõu, millega laiendatakse Eesti Haigekassa tulubaasi, et tagada tervishoiu rahastamise jätkusuutlikkus. Muudatuste tulemusel on kavas suunata tervishoidu järgmise viie aasta jooksul 300 miljonit eurot lisaraha, millest 34 miljonit juba tuleval aastal.