Seitsmeaastase Annabeli neuroblastoomi ravimi hüvitamisel kaaluti haigekassa esindaja kinnitusel kõiki võimalikke variante, kuid ühtegi toimivat lahendust peale vabatahtliku rahakogumise soovitamise ei olnud.
"Meil on väga kahju, et tüdruku perekond on pidanud sellise raske katsumuse läbima. Raviarsti soovitatud ravimil on tõepoolest Eestis müügiluba olemas, aga seni ei ole haigekassale tehtud taotlust ravimi lisamiseks meie hüvitatud ravimite nimekirja," ütles haigekassa esindaja Liis Hinsberg. "Taotluse protsess on põhjalik, kus on kindlad sammud ravimi toime ja mõju hindamiseks."
Seotud lood
Alles maikuus sai Euroopa ravimiametilt heakskiidu uus toimeaine, mis on mõeldud laste neuroblastoomi raviks ja mida väga vajab 7aastane Annabel, kellele ravimi raha kogus kokku rahvas. Mis ravim see on?
Hematoloogide seltsi juhi Ain Kaare sõnul esitab selts veel sel aastal haigekassale taotluse lülitada väikese Annabeli jt laste neuroblastoomi jaoks vajalik ravim dinutuksimab beeta tervishoiuteenuste loetelusse.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.