Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse liige-ülemarst Andrus Remmelgas on seisukohal, et Eestis oleks vaja vähiravi senisest veelgi enam tsentraliseerida ning harvaesinevate kasvajate käsitlus tuua ühte keskusesse.
- Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse liige-ülemarst Andrus Remmelgas Foto: Raul Mee / Äripaev
„Parima ravitulemuse saavutamiseks onkoloogilise patsiendi puhul on oluline paljude erinevate eriarstide ja spetsialistide vaheline meeskonnatöö ehk patsientide interdistsiplinaarne käsitlus,“ ütles Andrus Remmelgas. Tema sõnul kinnitab rahvusvaheline kogemus, et parimad vähiravitulemused saavutatakse koondades ravi akrediteeritud kompetentsikeskustesse. Ka Eestis oleks vaja vähiravi senisest veelgi enam tsentraliseerida ning harvaesinevate kasvajate käsitlus tuua ühte keskusesse. „See annab võimaluse vähiraviga tegelevate arstide subspetsialiseerumisele, mis omakorda tagaks parema kvaliteedi,“ lisas Remmelgas.
Seotud lood
Reedel, 10. novembril peab Eesti Vähiliit 25. tegutsemisaasta juubelikonverentsi, mille sisu on ennetustöö ja sõeluuringud. Küsisime vähiliidu nõukogu esimehelt onkoloog Vahur Valverelt, mis seisus on onkoloogiline ravi Eestis ja mis roll sellel on vähiliidul.
Põhja-Eesti Regionaalhaigla esindajad on seisukohal, et vähiravi on Eesti hetkel liialt killustunud ning vajaks suuremat koordineeritust.
Kuressaare haigla on valmis koos Saaremaa vallaga lahendama hinnanguliselt 100 000 eurot maksva ravimite lahustamiskeskuse probleemi, kui see aitaks kaasa vähiravi korraldamisele Kuressaares.
Põhja-Eesti Regionaalhaigla katsetab onkoloogiliste haigete põetamiseks õde-nõustajaga.
Notino ilutoodete veebipood pakub laia tootevalikut just talveperioodiks, mis aitavad talve kergemini ja tervemana vastu pidada.