Põhja-Eesti Regionaalhaigla katsetab onkoloogiliste haigete põetamiseks õde-nõustajaga.
- Õde-nõustaja jõuab PERHi keemiaravi keskuse õendusjuht Elina Reva sõnul iga keemiaravi patsiendini. Foto: Meeli Küttim
"Õde-nõustaja pilootprojekti käivitades tahtsime, et keemiaravi keskuses oleks õde, kel oleks aega iga patsiendiga läbi rääkida patsiendile määratud keemiaravi skeemiga võimalikud kaasnevad kõrvaltoimed, mis on patsiendile alati väga ebamugavad, mõnikord isegi eluohtlikud," ütleb keemiaravi keskuse õendusjuht Elina Reva.
Seotud lood
Järgmisest aastast on Ida-Virumaa vähihaigetel võimalus ambulatoorset keemiaravi saada Kohtla-Järvel, kuna käivitub vastav koostöö kliinikumiga.
Uus vähiraviteemaline infoveeb on mõeldud regionaalhaigla vähiravivõimaluste tutvustamiseks ning patsientide ja nende lähedaste igakülgseks toetamiseks vähiravi teekonnal. Olulisel kohal on ka info vähiennetuse võimalustest, näiteks antakse nõuandeid tervislikuks elustiiliks ning soovitusi erinevates vähiennetusprogrammides osalemiseks.
SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja AS Pärnu Haigla sõlmisid 10. novembril vereloomehaiguste ravi ehk hematoloogia alase koostöölepingu.
Soomes läbi viidud küsitlusest selgus, et 74% õdedest teeb vähemalt mõned korrad kuus töid, mis kuuluvad tegelikult arsti pädevusse. Küsitluse viis läbi Soome Õdede Liit ja sellele vastas enam kui 1600 liiget.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.