Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Hambaravi hinna aluseks on võetud suurhaigla vigased andmed
Et hinnad õiglaselt reaalsetele kuludele vastavaks saaks, tuleks hinnaarvutused teha 2-3 raviseadmega kliinikut aluseks võttes, leiab EHLi juhatuse liige Katrin Metstak.
Foto: Scanpix/Caro
Haigekassa hambaraviteenuste hinnad on kehtinud varsti aastapäevad ja ka hambaproteesimise teenuse hinnakiri valmib haigekassa usinate ametnike käe all hoogsasti. Kuigi see pidi valmis olema juba 20. oktoobriks, maadeldakse selle kallal tänaseni.
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski tegi Eesti Haigekassale saadetud kirjas ettepaneku tõsta alates 2018. aastast täiskasvanute hambaravihüvitise määra seniselt 30 eurolt 50 euroni.
Eesti Hambaarstide Liidu president Marek Vink tegi ametliku pöördumise avalikkuse poole, kus ütleb, et riigi suu tervise valdkonnas tehtud muudatuste eesmärk on sundida jõuga hambaraviasutusi hindasid langetama.
Riigikogu reformierakondlased saatsid tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskile saatsid arupärimise täiskasvanute hambaravihüvitise kohta, milles tegid ühtlasi ettepaneku korrigeerida haigekassa kehtestatud piirhindu.
Tervise- ja tööminister andis Viljandi haiglale ülesande hakata täiskasvanutele hambaraviteenust pakkuma, kuna haigekassaga pole maakonnast ükski teenusepakkuja täiskasvanute hambaraviteenuse lepingut sõlminud.