Eesti Arstide Liidu president aastast 2018 Jaan Sütt rääkis konverentsil Meditsiin 2018 liidu järgmise aasta plaanidest, kuhu kuulub ka ammu oodatud vastutuskindlustus. Samuti ootab ees kollektiivleppe ettevalmistamine.
Pärast meie viimase aja suuri pingutusi ei pea enam selgitama, kes me sellised oleme. Meie juriidiline raam on selline, et me ei saa teha ega muuta poliitikat, kuid saame juhtida tähelepanu kitsaskohtadele. Meie eesmärk ei ole siiski streikimine, vaid see on vahend eesmärkide saavutamisel. Kas me oleme liiga nn ametiühingud? Meid on viimasel ajal nimetatud igasuguste nimedega. Ma ei usu, et see on tänapäeval enam selline teema, mis võrdub punanurgaga. Ametiühingute korraldatud streigid ei ole kogu maailmas midagi haruldast – võtame või lennunduse. Ja olgu mainitud, et Soome arstid saavutasid 2001. aastal streigiga korraliku palgatõusu.
Seotud lood
Läinud nädalal avaldatud Harju Maakohtu lahend PERHi vereülekande juhtumis näitab veelkord, et meditsiinitöötaja vastutus on Eestis liiga karm, leiab advokaadibüroo Ellex Raidla juhtivpartner, meditsiiniõigusele spetsialiseerunud advokaat Ants Nõmper.
Arutelud tehisintellekti eetilistes küsimustes ei ole õieti korralikult alanudki, kuigi algoritmidest oodatakse arstidele abi juba lähitulevikus.
Sel nädalal, 13. detsembril toimus Meditsiiniuudiste aastakonverents "Meditsiin 2018".
Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) märkis oma otsuses, et EIK artiklist 2 tulenev menetluslik kohustus nõuab riikidelt tõhusa sõltumatu kohtusüsteemi loomist selliselt, et tervishoiuteenuse osutajate hoole all olevate patsientide surma põhjused oleks võimalik kindlaks teha ning vastutavad isikud oleks võimalik võtta vastutusele.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.