Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Komisjon: tervisetehnoloogia hindamine vajab ELis rohkem koostööd
Euroopa Komisjon tegi eile, 31. jaanuaril ettepaneku tõhustada ELi liikmesriikide vahelist koostööd tervisetehnoloogia hindamisel.
Euroopa Komisjon tegi ettepaneku tõhustada ELi liikmesriikide vahelist koostööd tervisetehnoloogia hindamisel. Foto: Scanpix/ PantherMedia
Suurema läbipaistvusega luuakse patsientidele paremad võimalused ja tagatakse neile juurdepääs teabele, mis on seotud neile kasu tuua võiva uue tehnoloogia kliinilise lisaväärtusega. Hindamiste arvu suurendamine võib muuta tõhusad uuenduslikud tervishoiuvahendid patsientidele kiiremini kättesaadavaks.Liikmesriikide ametiasutused aga saavad sel juhul lähtuda riiklikke tervishoiusüsteeme hõlmava poliitika väljatöötamisel usaldusväärsematest tõenditest. Peale selle ei pea tootjad enam eraldi arvesse võtma igas eri riigis kohaldatavat korda.
Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudis saab 2017. aastal alguse teadusprojekt ProVaHealth, mis hõlbustab iduettevõtete ja väikese ja keskmise suurusega ettevõtete (VKE) ligipääsu tervishoiu infrastruktuurile.
Eelmisel nädalal toimunud haigekassa ja maailmapanga ühiskonverentsi paneelvestluses jäi tervishoiu tuleviku teemal õhku, et perearstist saab tulevikus rohkem juhendaja patsiendi jaoks ja patsiendi omavastutus terviseküsimustes kasvab sellevõrra.
Reedel valis PERHi erakorraline nõukogu välja inimese juhatuse liikme kohale, mis oli täitmata eelmisest aastast: selle ametikoha saab endale Euroopa Komisjoni eTervise poliitikasektori juhataja Terje Peetso.
Euroopa Liidu terviseministrid kiitsid 8. detsembri kohtumisel Brüsselis heaks nõukogu järeldused, mis kutsuvad nii Euroopa Komisjoni kui ka liikmesriike soodustama terviseandmete vaba liikumist Euroopa Liidus, et kiirendada digitaalset innovatsiooni tervishoius.