Märtsis toimus Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) rahvusvaheline interdistsiplinaarne koostööseminar “Eesnääre”, kus tutvustati ka eesnäärmevähi tänapäevase käsitlusmeetodi ravinostikat ehk prostanostikat Eestis. Arutati ka sõeluuringu vajalikkust.

- Uroloog Ülo Zirel
- Foto: Terje Lepp
Interdistsiplinaarsete koostööseminaride kontseptsiooni autor, regionaalhaigla nukleaarmeditsiini osakonna juhataja professor Sergei Nazarenko selgitas seminari eel, et eesnäärmevähi puhul on tegemist üliolulise meditsiinilise ja sotsiaalse probleemiga. “Eeldatava eluea kasvades puudutab eesnäärmevähk pea igat perekonda. Arstiteaduslikust aspektist on teemaks, millised diagnoosimis- ja ravimodaliteedid on tervishoiu käsutuses ja kas neid vajadusel rakendatakse,“ rääkis Nazarenko. Uute arstiteaduslike tõenduspõhiste andmete jõudmine ravijuhistesse ja tavapraktikasse võtab aega, seepärast valmistab seminar tema sõnul osalejaid ette uuteks arenguteks.
Seotud lood
Möödunud reedel teostati Ida-Tallinna Keskhaiglas esimesed 18F-PSMA PET/KT-uuringud eesnäärmevähi patsientidele.
Onkoloogid usuvad, et sõeluuringutega hõlmatuse taset saaks parandada, kui luua haigekassa koosseisu vähi sõeluuringute korraldamiseks ja juhtimiseks eraldi vastutuse ja ülesannetega üksus, mitmekordistada investeeringuid sõeluuringutesse ning rangelt järgida Euroopa edukate sõeluuringuprogrammide kvaliteedinõudeid.
Uurimused ja arstide kogemused näitavad, et eesti meeste terviseteadlikkus on küll kasvanud, kuid jääb siiski veel oluliselt alla naistele.
Reedel toimus Tallinnas rahvusvaheline interdistsiplinaarne koostööseminar "Eesnääre", kustoimus eesnäärme vähi tänapäevase käsitlusmeetodi ravinostika ehk prostanostika esmatutvustus Eestis.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.