Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Advokaat: korruptiivse käitumise taga on tihti teadmatus
Korruptsiooniohtlike olukordade ennetamise jaoks on oluline panna paika käitumisjuhised, ka tervishoiuasutustes, soovitab TGS Baltic vandeadvokaat Ingeri Luik-Tamme.
Haiglate liidu juhatuse esimees Urmas Sule on seoses Lääne-Tallinna Keskhaigla korruptsioonijuhtumiga väljendanud, et Eesti tervishoiusüsteem on usaldusväärne ja korruptsioon selles suuresti möödanik. Olete nõus sellega või milline Teie hinnang olukorrale tervishoius on selles kontekstis?
Justiitsminister Urmas Reinsalu juhtis oma pöördumises sotsiaalministri poole tähelepanu, et inimeste kogemused korruptsiooni tajumises meditsiinis on aastaid muutumatuna püsinud.
Tänaseks on selles kriminaalasjas tõendite kogumine lõpetatud ning prokuratuur on saatnud Mark Levini ja Mare Leppiku kohtu alla süüdistatuna altkäemaksu võtmises.
Mitmeid aastaid korruptsioonitaju indeksi (CPI) pingereas jäärapäiselt samal kohal seisnud Eestil on mitmete uuringute põhjal tarvis laiapõhjalisi reforme, mis küündiksid muutma ühiskonna arusaamasid aususest ja õiglusest.
PERHi endisele tehnikadirektorile Ivo Millile altkäemaksu andnud ehitus- ja projekteerimisfirma Telora-E juhatuse liige Alar Lepp sai kokkuleppemenetluses tingimisi karistuse.