Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Töötervishoiu seaduses tehti muudatused
Riigikogu kiitis heaks töötervishoiu ja tööohutuse seaduse muudatused, mis seovad tervisekontrolli senisest enam konkreetse töökeskkonna riskidega.
Praegu peab tööandja iga töötaja tervisekontrolli saatma esimesel tööle asumise kuul. Praktikas on selgunud, et tööandjad ei võta tervisekontrolli saatmisel aluseks töökeskkonna riskianalüüsi ja ohutegurite mõju töötajale. Seetõttu läbivad töötajad tervisekontrolli ühetaoliselt, hoolimata neile reaalselt mõjuvate riskide suurusest.
Maksu- ja tolliametil tekkis mure, kui selgus, et nende juures käisid töötervishoiukontrolli tegemas tervishoiuspetsialistid, kelle erialaks ei olnudki töötervishoid.
Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA) ei toeta kohustusliku tööõnnetuskindlustuse kehtestamist, kuna see ei aita kuidagi õnnetusi ennetada ning sisuliselt on tegemist tööandjate varjatud maksustamisega, kirjutab EVEA volikogu liige Ille Nakurt-Murumaa.
Sotsiaalministeerium tahaks rakendada kohustusliku tööõnnetuskindlustuse makse, mis suurendaks mõnede ettevõtete aastast kulu pea saja tuhande euro võrra.
SEB Elukindlustuse suvine kahjustatistika näitab positiivset trendi inimeste riskikäitumises – vähenenud on suvised õnnetused murutraktoritega ning lastega juhtub vähem õnnetusi batuutidel või tasakaaluliikuritel. Seevastu on tõusnud tööõnnetuste osakaal ning sagenenud raskete vigastuste või surmaga lõppevad liiklusõnnetused.